Lektori

 

 

 

Prof. David Conway

Deivids Konvejs ir Glāzgovas Universitātes Medicīnas, zobārstniecības un māszinību skolas Zobārstniecības sabiedrības veselības profesors un Skotijas Sabiedrības veselības skolas Zobārstniecības sabiedrības veselības goda konsultants. Viņš ir pašreizējais Glāzgovas Zobārstniecības skolas pētniecības direktors un mutes dobuma un zobārstniecības specialitātes grupas līdzvadītājs Skotijas Nacionālās veselības aprūpes dienesta (NHS) Pētniecības nodaļā (NHS Research Scotland).  Deivida pētniecības intereses ir saistītas ar nevienlīdzību veselības jomā, vēža epidemioloģiju, bērnu mutes dobuma veselību un globālo veselību; pētījumos izmanto vairākas metodes, tostarp kohortu pētījumus, lielos datus / datu sasaisti, pētījumus sabiedrībā un sistemātiskus pārskatus / metaanalīzes. Galvaskausa un kakla vēzis Dienvidamerikā un Eiropā (HEADSpAcE) kopā ar Starptautisko vēža pētniecības aģentūru (IARC); un Skotijas bērnu mutes veselības uzlabošanas valsts programmas (Childsmile) novērtējuma vadīšana.

 

 

Prof. Svante Twetman

Svante Twetmans ir bērnu zobārstniecības speciālists un emeritētais profesors karioloģijā Kopenhāgenas Universitātes Veselības un medicīnas zinātņu fakultātē, Dānijā. Pētījumu uzmanības centrā ir mutes dobuma mikrobu ekoloģija un kariesa profilakse bērnībā. Pēdējos gados viņš ir veicis vairākus laboratorijas pētījumus un klīniskos pētījumus par profilakses pasākumu ietekmi bērniem. Viņš ir autors vairāk nekā 300 recenzētu rakstu un daudzu grāmatu nodaļām, kā arī gadu gaitā saņēmis vairākas prestižas starptautiskas pētniecības balvas. Pašlaik viņš ir Zviedrijas Veselības tehnoloģiju novērtēšanas un sociālo pakalpojumu novērtēšanas aģentūras zinātniskās padomes priekšsēdētājs un līdzpriekšsēdētājs Alianses par nākotni bez kariesa Eiropas nodaļā.

 

 

Prof. Dafydd Evans

Dr. Evanss ir absolvējis Londonas Zobārstniecības slimnīcu.  Viņš sāka strādāt Glāzgovas Zobārstniecības skolas Bērnu nodaļā, pabeidza specializāciju bērnu zobārstniecībā un ieguva doktora grādu.  Dandī Zobārstniecības skolā viņš sāka strādāt 1995. gadā kā katedras vadītājs un konsultants bērnu zobārstniecībā.

Dr. Evanss ir vadījis divas vadlīniju izstrādes grupas par bērnu zobu kariesa profilaksi un ārstēšanu (SIGN un SDCEP).  Viņš ir piedalījies randomizētos kontroles klīniskajos pētījumos primārajā aprūpē, kas saistīti ar restaurācijas materiāliem, Holas kroņiem un  lāzeru izmantošanu.  Viņa galvenā pētniecības interese ir izstrādāt pieejas, kas balstītas uz zobu kariesa bioloģisko ārstēšanu un kas būtu gan efektīvas, gan pieņemamas gan pacientiem, gan zobārstiem.

 

 

Sandijs Semjonovs

Kopš 1997. gada Sandijs strādā kā žurnālists, scenārists un režisors filmām un televīzijas programmām par svarīgiem sociāliem un vides jautājumiem. Rīgā dibinātā producentu kompānijā "VFS Films" viņš veido raidījumus par vides jautājumiem pēc raidījuma "Vides fakti" - iknedēļas 28 minūšu televīzijas raidījumu par dabu un vidi. Paralēli tam viņš kā Latvijas Televīzijas žurnālists dodas uz dažādiem pasaules "karstajiem punktiem" - Gruziju, Irāku, Lībiju, Afganistānu, veidojot reportāžas par notikumiem un norisēm šajās valstīs. Sandijs ir filmu režisors un "SKUBA filmu" producents.


 

 

Dr. Ilze Aizsilniece

Ilze Aizsilniece ir ģimenes ārste ar starptautisku pieredzi un zināšanām. Šobrīd daktere ir Latvijas Ārstu biedrības prezidente. Viņa ir aktīvi iesaistījusies Pasaules Veselības organizācijas projektos un ieguvusi starptautiskas zināšanas un pieredzi medicīnas jomā. Ilze Aizsilniece ir apguvusi sabiedrības veselības pamatus Zviedrijā, Šveicē un ASV, un viņa ir ieguvusi maģistra grādu veselības aprūpes zinībās Londonas universitātē.

 

 

Dr. Ilze Maldupa

Zobārsta grāds iegūts 2007. gadā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU); 2013. gadā aizstāvēta doktora disertācija “Kariesa riska noteikšanas metožu loma profilakses programmu izstrādē augstas kariesa intensitātes reģionā”.

Šobrīd docente un vadošā pētniece RSU Zobu terapijas un mutes veselības katedrā un viesdocētāja Dienvidu Čīles Universitātē. Vairāku starptautisku publikāciju autore; galvenie pētniecības virzieni ir karioloģija (kariesa izpēte), neinvazīvas kariesa ārstēšanas metodes, agrīnas bērnības kariess, sabiedrības veselība un epidemioloģija ar mērķi padarīt zobarstniecību bērniem draudzīgāku, izmantojot mazinvazīvas vai neinvazīvas metodes kariesa ārstēšanā tā ierobežojot arī kariesa izplatību populācijā.

Starptautiskās zobārstniecības pētniecības asociācijas (IADR), Eiropas sabiedrības veselības zobārstniecībā asociācijas (EADPH) biedre un redaktore BMC Oral Health un Dental Traumatology žurnālos.

 

 

Dr. Una Stāmere

Una Stāmere ir absolvējusi Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), kur ieguvusi zobārsta grādu un rezidentūrā apguvusi periodontologa specialitāti.

Šobrīd sertificēta periodontoloģe RSU Stomatoloģijas institūtā un docētāja RSU Zobu terapijas un mutes veselības katedrā. Latvijas Periodontologu asociācijas dibinātāja un šobrīd prezidente ar interesi integrētā mutes veselības aprūpē un sabiedrības veselības veicināšanā. Uzmanības centrā ir periodonta veselības nozīmīguma aktualizēšana medicīnā un kvalitatīvas periodontālās aprūpes integrēšana vispārējā zobārstniecībā.

 

 

Dr. Kristīne Romanovska

DDS, Latvijas Zobārstniecības studentu asociācijas prezidente, Starptautiskās Zobārstniecības studentu asociācijas viceprezidente sabiedrisko attiecību jautājumos.

 

 

Dr. Anete Strēle

Anete Strēle, zobārste, pasniedzēja RSU Zobu terapijas un mutes veselības katedrā, Zobu higiēnistu skolā.

 

 

Julia Lönnegren

TePe ilgtspējības vadītāja, atbildīga par TePe ilgtspējības plāna izstrādi un izpildi. Viņa vada TePe ilgtspējas grupu, kas nodrošina ilgtspējas integrāciju visās uzņēmējdarbības aktivitātēs visā vērtību ķēdē. Vadoties pēc TePe vīzijas un Programmas 2030, grupa pastiprina starpfunkcionālo sadarbību un izmanto holistisku pieeju ilgtspējīgai attīstībai un visiem trim ilgtspējības pīlāriem (vides, sociālajam un ekonomiskajam).

 

 

Lina Gassner Kanters

Lina Kanters ir zobu higiēniste, ieguvusi maģistra grādu zobārstniecībā ar specializāciju mutes veselības jomā, un strādā TePe par pasniedzēju, lasot lekcijas universitātēs visā pasaulē. Līnai ir liela pedagoģiskā pieredze, kā arī ilggadēja pieredze darbā ar bērniem. klīniskā pieredze Malmes Universitātes periodontoloģijas nodaļas specializētajā klīnikā un citās klīnikās. Īpašu interešu jomas ir komunikācija ar pacientiem, veselības psiholoģija un profilaktiskā zobārstniecība.

 

 

Dr. Vytenis Povilas Andriukaitis

V. Andriukaitis ir ārsts, vairāk nekā 20 gadus praktizējošs ķirurgs ar specializāciju sirds un asinsvadu ķirurģijā. Viņam ir arī 1984. gadā Viļņas Universitātē iegūtais vēstures zinātniskais grāds. No 2012. līdz 2014. gadam Vytenis Andriukaitis bija Lietuvas valdības veselības ministrs. No 2014. līdz 2019. gadam viņš bija Eiropas veselības un pārtikas nekaitīguma komisārs. No 2020. gada - PVO īpašais sūtnis vispārējā veselības aprūpes seguma nodrošināšanai Eiropas reģionā un kustības "UHC 2030" politiskās konsultatīvās grupas loceklis. V. P. Andriukaitis ir daudzu rakstu un grāmatu autors, vairāk nekā 140 tiesību aktu priekšlikumu un grozījumu nacionālā un ES līmenī autors; to vidū Eiropas līgumu grozījumi.

 

 

Baiba Ziemele

Baiba Ziemele ir aizrautīga pacientu aizstāve no Latvijas. Dzīvojot ar iedzimtu retu asins recēšanas traucējumu, Villebranda slimību, Baiba ir aktīvi iesaistījusies pacientu interešu aizstāvībā, kopš 2009. gadā kļuva par Latvijas Hemofilijas biedrības prezidenti, kā ePAG pārstāv Eiropas asins recēšanas traucējumu kopienu EuroBloodNet (Eiropas references tīkls retām hematoloģiskām slimībām), darbojas dažādās komitejās Pasaules Hemofilijas federācijā un Eiropas Hemofilijas konsorcijā. Viņa ir piedalījusies reto slimību jomas politikas veidošānā gan valsts, gan starptautiskā mērogā. Kopš 2018. gada Baiba veido Latvijas Pacientu organizāciju tīklu, lai apvienotu un daudzinātu dažādu pacientu organizāciju viedokli veselības aprūpes jautājumos. 2022. gadā Baiba saņēma Balvu cilvēka izaugsmei par izcilu ieguldījumu veselības jomā no Latvijas Pilsoniskās alianses un ASV vēstniecības Latvijā.